Biri olmalı. Yaslanmak, sarılmak, dokunmak, tutunmak, elini tutmak, okşamak, dur gitme demek, gidiyorum demek, gitmemek, gidememek için. Biri olmalı.

Yalnızlık, bir insanın tek başına altından kalkamayacağı kadar ağır bir şeydir. Kalktınız diyelim, üstesinden geldiniz tebrikler. Peki ne kaldı sonrasına? Sizden ne kaldı geriye? Hayatta paylaşamadığınız hiçbir şeyin anlamı yoktur. İyi veya kötü, hiçbir şey…

Tek başınıza yapacağınız hiçbir hesap, size sonuç olarak 1’den fazlasını vermez. Biri olmalı diyordum ya, bunu iyi dinleyin, biri olmalı.

Ama herhangi biri değil. Sonrasını merak etmeden sırtınızı yaslayabileceğiniz, vedalaşırken de kavuşurken de aynı sarılabileceğiniz, teninizi kamaştırırcasına dokunabileceğiniz, uçurumdan düşerken tutunabileceğiniz, kalbini tutar gibi elini tutabileceğiniz, saçlarını şefkatle okşayacağınız biri olmalı.

Giderse dur gitme diyebileceğiniz biridir o şüphesiz. Gidiyorum deseniz bile gidemeyeceğiniz biri olmalı anlıyor musunuz? Biri olmalı. Uyurken üzerinizi örtecek, ağlarken gözlerinizi silecek, kalbinize dokunabilecek biri olmalı.