Erdal Kaplanseren kimdir?

Erdal Kaplanseren kimdir?

20 Ekim 1976’da İzmir Bornova’da doğdum. İstanbul Bayrampaşa’da, göçmenlerin yoğun olarak yaşadığı Yıldırım Mahallesi‘nde büyüdüm. Eğlenceli bir çocukluk dönemi geçirdim. Sanırım sokaklarda özgürce oynayabilen son çocuklar bizlerdik.    

Yüksekokul yıllarında yazarlık ve gazetecilikle ilgilenirken, bir yandan da seçmelerini kazanarak girdiğim TRT İstanbul Radyosu’nda şan, solfej ve müzik teorisi eğitimleri aldım. Radyo günlerinde enstrümanlara olan merakım arttı. Bugün 30’a yakın tuşlu, telli, üflemeli ve ritm enstrümanı sahne yeterliliğinde çalabiliyorum. Müzikle ilgili çaba ve hayallerimin tohumlarını o yıllarda attım diyebilirim.

Hayatımın büyük bölümünde medya sektöründe yazarlık ve yöneticilik yaptım. Doğan Medya Grubu’na bağlı yayınlarda yöneticiliğin yanı sıra, Hürriyet gazetesinde 15 yıla yakın süre editörlük ve yazarlık çalışmalarımdan ve ayrıca 7 yıllık girişimcilik serüvenimden oluşan profesyonel kariyerime 2020 yazında son vermeye başlayarak besteciliğe odaklandım. 

Enstrümantal ilk albümüm olan İstanbul’u Eylül 2021’de yayımladım. Şu sıralar, 2021 sonunda yayımlamayı planladığım sözlü şarkılarımı ve “Çanakkale Destanının İsimsiz Kahramanları” hakkında bir müzikal projesi üzerine çalışıyorum. 

Müziğin yanı sıra yazarak kendimi ifade etmekten de çok hoşnutum. Çok uzun zamandır elime yapışmış olan Nadya adında bir roman dosyam var. Tuhaf Hikayeler kitabımı 2022’de tamamlayıp yayımlamayı planlıyorum.

Güzel oğlum Çınar‘ın yanı sıra, Otto, Marla ve Puck adlarındaki dünyalar tatlısı kedilerimle birlikte Kadıköy Moda‘da sakin bir hayat sürüyorum.

İyi insanları, hayvanları, doğayı ve hayatın içindeki küçük detayları çok seviyorum. Hayatta farklı anlamlar tanıdıkça daha mutlu oluyorum.

Fırsat buldukça aylaklık yaparak yeni yerler ve insanlar keşfediyor, farklı yemekler yapıyor, boks antrenmanlarında ter döküyor ve dünyanın en gereksiz konularını merak edip araştırıyorum.

Çıkış